קבוצות רכישה

 

בתקופה האחרונה מספר קטן של מארגנים של קבוצות רכישה מוציאים שם נוראי לכל הענף של קבוצות רכישה, ושלא בצדק! למעשה, דווקא כעת כשמחירי דירות חדשות עולים ועולים – קבוצות רכישה היא האופציה המועדפת במיוחד

.כאשר הן מאורגנות כמו שצריך  

מדוע כדאי לרכוש דירה עם קבוצות רכישה?

המחיר הוא בעצם הפרמטר החשוב ביותר לכל הרוכשים. למעשה, המחירים עבור קבוצות רכישה הם יותר אטרקטיביים מרכישה מקבלנים – בערך 20% - 30% יותר נמוכים. וזה נובע מכמה גורמים:

1. עם קבוצות רכישה, אין חברה יזמית חיצונית. קבוצת הרכישה עצמה היא היזם, וכך הרווח של החברה היזמית נחסך.

2. כאשר מדובר בקבלנים, קיימות הרבה יותר הוצאות – למשל מימון יזמי ורווח יזמי.

 

3. קבוצות רכישה מערבות תשלומי מע"מ נמוכים יותר כי הם לא חלים על המחירים הכוללים של הדירות.

4. כאשר מדובר בקבוצות רכישה, קיים חיסכון על מס הרכישה כי החברים בקבוצת הרכישה משלמים את המס רק על הקרקע ולא על הדירה ועל הקרקע גם יחד.

 

5. הרכישה עם קבוצות רכישה מורידה את העלות הכללית כי היכולות לנהל משא ומתן בתור קבוצה מעניקה לרוכשים כוח מול הספקים.

מה עוד מומלץ לדעת?

 

אם אתם רוכשים דירה מקבלן, התשלום צמוד למדד של תשומות הבנייה, שעולה בקצב גבוה ביותר בכמה שנים האחרונות, בלי שום פרופורציה למדדי המחירים לצרכן. כאשר מדובר בקבוצות רכישה, יש הרבה יותר גמישות במובן הזה.

 

המארגן של הקבוצה גובה אמנם עמלות מסוימות, אך זהו רק חלק מהחיסכון של ההתארגנות בקבוצה.

 

כאשר מדובר בקבוצות רכישה הרבה יותר קל להשיג מימון מהבנק עבור הבנייה. כאשר קונים דירה מקבלן, צריל להראות לבנק שמספר מסוים של דירות כבר נמכרו מהפרויקט. אבל בקבוצות רכישה לא קיימת כזו בעיה, מאחר וכל הדירות כבר נמכרו מראש ביחד.

 

קבוצות רכישה יש חיסכון רציני כאשר מדובר בעלויות מנהלה – כי הקבוצה פועלת בהתנדבות.

 

עם קבוצות רכישה קיים חיסכון אמיתי עם עלויות שיווק, כי לא צריך לשווק את הדירות, מאחר וחברי הקבוצה הם הרוכשים של הדירות.

 

אחת מהדרכים לוודא שבחרתם קבוצה איכותית שהיא גם אמינה, היא לוודא שמארגן הקבוצה הוא אמין. מומלץ להכין את שיעורי הבית שלכם כי אם תבחרו מארגן קבוצת רכישה טוב תוכלו גם להיות שקטים ובטוחים.

 

איך לבחור מארגן קבוצה טוב?

 

אמינות – זה מאוד חשוב לבחור מארגן קבוצת רכישה אמין שיהיה אפשר לסמוך עליו. כדאי ואפשר לבקש מחברים ומכרים המלצות ולדבר עם דירים מהקבוצות הקודמות של המארגן, לשאול אותם שאלות ולראות כמה הם סומכים עליו.

 

כדאי לבחון את הניסיון של מארגן הקבוצות, וכן פרויקטים או דירות למכירה בקרית גת שארגן בעבר. כולל הצלחות עבר ושיחות עם דיירים שכיום כבר גרים בדירות שלהם. מומלץ גם להציע לבקר אותם ולראות אותם ואת הדירה פנים מול פנים.

 

ליווי בנקאי – יחד עם ערבות לסכומים ששילם כל חבר בקבוצה (כל חבר מבטיח את הסכום שהוא שילם).

 

דוח אפס – דוח האפס זה דוח שנכתב על ידי שמאי מקרקעין, אותו הזמין מארגן הקבוצה. כדאי להסתכל בדוח האפס כדי לגלות מהי ההערכה של העלות שצפויה לכם. הדוח כולל את ההיבט הכלכלי של הפרויקט, התמחור של הקרקע והתחזית של העלויות של הבנייה בפירוט.

 

כמו כן, חשוב לדעת מיהם האנשים הנוספים החברים בקבוצה. הקבוצה כולה תלויה בכל החברים שנמצאים בה מבחינה כלכלית, לכן חשוב שתדעו שכל החברים בקבוצה יכולים לעמוד בכל התשלומים ושהם לא נמצאים בקשיים כלכליים או שיקלעו לקשיים כאלה ויצטרכו לעזוב את הקבוצה בעתיד. לכן חשוב להיפגש איתם ולראות שניתן לסמוך עליהם.

 

אתם מוזמנים להתרשם מפרוייקט אלפא סיטי. אנו ברימקס קרית גת נוכל לייעץ ולעזור לגבי הרכישה הנכונה עבורכם. ונוכל לספק לכם עוד מידע רב בנושא.

קראו עוד על שכונת כרמי גת- כאן.


 

Google+
facebook

מגדלי סמדר - פרוייקט מגורים יוקרתי ברובע הפרחים בלב קריית גת
​רימקס אלפא קריית גת - משרד תיווך בקרית גת. המשרד מתמחה בדירות למכירה בקרית גת.

עמוד הבית  | כרמי גת  | רובע הפרחים  | נדל"ן בקרית גת 

כתובת: מלכי ישראל 178, משרד 48, מתחם "ישפרו סנטר", קריית גת  

    טל': 08-6522522      אתר: www.remax-israel.com/alpha